شهر:
اوترخت
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
38000
رنکینگ QS:
107
رنکینگ کشوری:
5

Utrecht university

شهر:
اوترخت
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
38000
رنکینگ QS:
107
رنکینگ کشوری:
5

معرفی دانشگاه:

دانشگاه اوترخت در 26 مارس 1636 تأسیس شد. این دانشگاه ریشه در مدرسه درخشان اوترخت دارد که دو سال قبل از آن در سال 1634 تأسیس شد و دو سال بعد به مقام دانشگاه ارتقا یابد.  این دانشگاه شعار -عدالت ما را روشن می کند-  را به عنوان شعار و خورشید (سل) را به عنوان نماد آن برگزید. این شعار را می توان بر روی کره خورشید در Domplein و در یکی از آثار مجسمه سازی شده روی نما یافت.

دانشگاه اوترخت در شهر اوترخت  هلند، کمتر از 30 مایلی جنوب آمستردام واقع شده است. این دانشگاه دارای چهار بخش است، و پردیس اصلی آن پارک علمی اوترخت – پردیس De Uithof است که در شرق مرکز شهر اوترخت واقع شده است. پارک علمی اوترخت بخش بزرگی از دانشگاه، مرکز پزشکی دانشگاه اوترخت، تعدادی موسسات تحقیقاتی و امکانات ورزشی و تفریحی را در خود جای داده است. مکان های دیگر عبارتند از محله دانشگاه در مرکز شهر، که شامل دانشکده علوم انسانی و دانشکده حقوق، اقتصاد و حکومت 6، پردیس بین المللی اوترخت (ICU)، که میزبان کالج دانشگاه اوترخت و دانشکده اقتصاد است، و کالج دانشگاهی روزولت در میدلبورگ، یک کالج بین المللی افتخارات.

این دانشگاه دارای 12 برنده جایزه نوبل، 19 جایزه اسپینوزا و 2 برنده جایزه NWO استوین در میان فارغ التحصیلان و اساتید خود است.

عضو گروه کویمبرا، اتحادیه دانشگاه های تحقیقاتی اروپا، شبکه اوترخت و انجمن دانشگاه های اروپایی است.

بودجه آن 2.606 میلیارد یورو در سال است.

این دانشگاه تحقیقات گسترده بین رشته­ای در مورد موضوعاتی مانند علوم زیستی، پایداری، جوانان و جوامع باز انجام می دهد.


دانشکده ها:

دانشکده علوم زمین:

این دانشکده طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی ارشد مانند ساختار و دینامیک زمین، سطح زمین و آب، زمین، زندگی و آب و هوا، علوم انرژی ارائه می دهد.

دانشکده علوم انسانی:

این دانشکده برنامه های کارشناسی را در رشته­هایی مانند تاریخ، هنر، فلسفه، موسیقی، ادبیات، زبان، دین و رسانه ارائه می دهد.

دانشکده حقوق، اقتصاد و حکومت داری:

این دانشکده دوره های حقوق، اقتصاد را ارائه می دهد.

دانشکده پزشکی:

این دانشکده برنامه های کارشناسی در رشته های پزشکی، علوم زیست پزشکی، و برنامه های کارشناسی ارشد در پزشکی و علوم، علوم بهداشت بالینی را ارائه می دهد.

دانشکده علوم:

این دانشکده برنامه های لیسانس در زیست شناسی، شیمی، علوم محاسباتی، علوم اطلاعات، ریاضیات، علوم زیستی مولکولی و بیوفیزیکی، علوم دارویی، فیزیک و نجوم را ارائه می دهد.

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری:

این دانشکده هفت برنامه لیسانس (همه به زبان هلندی) ارائه می دهد:

دانشکده دامپزشکی:

این دانشکده سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در دامپزشکی، بهداشت عمومی دام، علوم دامپزشکی و دامپزشکی ارائه می دهد.

برای اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه های این دانشگاه، با ما در ارتباط باشید.

دانشگاههای هلند

برای دیدن دانشگاهها کلیک کنید.

X