Maastricht university
شهر:
ماستریخت
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
22000
رنکینگ QS:
23
رنکینگ کشوری:
23

Maastricht university

شهر:
ماستریخت
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
22000
رنکینگ QS:
23
رنکینگ کشوری:
23

معرفی دانشگاه:

دانشگاه ماستریخت یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در هلند است که در سال 1976 تاسیس شد. این دانشگاه بیش از 22000 دانشجو و 4000 کارمند دارد و برنامه های متنوعی را به زبان های انگلیسی و هلندی ارائه می دهد. این به دلیل روش تدریس مبتکرانه‌اش به نام یادگیری مبتنی بر مشکل، که دانش‌آموزان را تشویق می‌کند در گروه‌های کوچک کار کنند و از موارد واقعی بیاموزند، شناخته شده است. دانشگاه ماستریخت نیز دارای گرایش بین المللی است و بیش از نیمی از دانشجویان آن از خارج از کشور می آیند. با دانشگاه ها و سازمان های سراسر جهان شراکت دارد و در چندین شبکه تحقیقاتی و ابتکارات مشارکت دارد.

دانشگاه ماستریخت در سال 1976 با نام Rijksuniversiteit Limburg (دانشگاه ایالتی لیمبورگ) تأسیس شد و دومین دانشگاه جوان از سیزده دانشگاه هلندی شد.

این دانشگاه در پاسخ به نیاز دانشکده پزشکی در هلند و همچنین برای تحریک توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه لیمبورگ جنوبی که از بسته شدن معادن زغال سنگ آسیب دیده بود تأسیس شد.

این دانشگاه یک روش آموزشی نوآورانه به نام یادگیری مبتنی بر مشکل (PBL) را اتخاذ کرد که شامل کار دانش‌آموزان در گروه‌های کوچک و یادگیری از موارد واقعی است. این رویکرد از مدل آموزش پزشکی دانشگاه مک مستر کانادا الهام گرفته شده است.

این دانشگاه دارای تبادلات بین المللی قوی است و بیش از نیمی از دانشجویان و کارکنان آن از خارج از کشور می آیند. برنامه های زیادی را به زبان انگلیسی و هلندی و برخی به آلمانی و فرانسوی ارائه می دهد. همچنین با دانشگاه ها و سازمان های سراسر جهان شراکت دارد و در چندین شبکه تحقیقاتی و ابتکارات مشارکت دارد.

این دانشگاه در طول سال ها به سرعت رشد کرده است و دامنه برنامه ها و حوزه های تحقیقاتی خود را گسترش داده است. اکنون دارای شش دانشکده و سه دانشکده تحصیلات تکمیلی است که رشته هایی مانند هنر و فرهنگ، تجارت و اقتصاد، حقوق، بهداشت، علوم زیستی، علوم اجتماعی و علوم انسانی را پوشش می دهد.


دانشکده ها:

دانشکده هنر و علوم اجتماعی:

این دانشکده از 11 بخش و مؤسسه تشکیل شده است که بر روی علوم انسانی، علوم اجتماعی و زبان تمرکز دارند. برخی از دپارتمان ها عبارتند از تاریخ، ادبیات و هنر، فلسفه، علوم سیاسی، فناوری و مطالعات جامعه، و جنسیت و تنوع.

دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی:

این دانشکده شامل 10 بخش است که جنبه های مختلف مراقبت های بهداشتی، پزشکی، علوم زیستی و بیوتکنولوژی را پوشش می دهد. برخی از این بخش ها عبارتند از: علوم زیست پزشکی، پزشکی بالینی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم بهداشت عمومی، و دامپزشکی.

دانشکده حقوق:

این دانشکده دارای مدرک لیسانس در حقوق (LLB) و همچنین مدرک کارشناسی ارشد در حقوق (LLM) و فقه (JUR) است. این دانشکده همچنین دارای چندین موسسه تحقیقاتی است که به موضوعات حقوقی مانند حقوق بشر، حقوق بین الملل، حقوق اروپا، حقوق جزا و حقوق محیط زیست می پردازند.

دانشکده روانشناسی و علوم اعصاب:

این دانشکده دارای چهار بخش است که مغز و رفتار را از دیدگاه های مختلف مورد مطالعه قرار می دهد. برخی از بخش‌ها عبارتند از: عصب‌شناسی شناختی، روان‌شناسی رشد، روان‌شناسی تربیتی، روان‌شناسی عصبی، روان‌شناسی اجتماعی و روان‌شناسی ورزشی.

دانشکده علوم و مهندسی:

این دانشکده دارای شش بخش است که در زمینه های مختلف علوم و مهندسی مانند شیمی، فیزیک، ریاضیات، علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، علم مواد و مهندسی تحقیقات انجام می دهند. این دانشکده همچنین میزبان چندین مرکز تحقیقاتی مانند مؤسسه مواد پیشرفته و نانوتکنولوژی (IAMN)، مؤسسه علوم محاسباتی (ICS)، مؤسسه تحقیقات انرژی (IER)، مؤسسه علوم و نانوتکنولوژی (INN)، مؤسسه است. برای فناوری های کوانتومی (IQT)، موسسه تحقیقات انرژی پایدار (ISER)، موسسه سیستم های حمل و نقل و تحرک (ITMS)، موسسه تحقیقات سیستم های شهری (IUSR)، موسسه تحقیقات آب (IWR)، مواد کوانتومی مرکز (QMC)، مرکز اپتیک کوانتومی (QOC)، مرکز فناوری‌های کوانتومی (QTC) و غیره.

دانشکده تجارت و اقتصاد:

این مدرسه مدارک لیسانس در مدیریت بازرگانی (BBA) و همچنین مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی (MBA) با تخصص های مختلف مانند امور مالی و حسابداری ارائه می دهد. بازار یابی؛ مدیریت عملیات؛ مدیریت منابع انسانی؛ کارآفرینی؛ این مدرسه همچنین دارای چندین مرکز تحقیقاتی مانند مرکز تجزیه و تحلیل کسب و کار و علوم داده (CBADS) است. مرکز مدیریت کارآفرینی و نوآوری (CEIM)؛ و غیره.

برای اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه های این دانشگاه، با ما در ارتباط باشید.

دانشگاههای هلند

برای دیدن دانشگاهها کلیک کنید.

X