شهر:
آمستردام
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
5800
رنکینگ QS:
207
رنکینگ کشوری:
17

Vrije Universiteit Amsterdam

شهر:
آمستردام
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
5800
رنکینگ QS:
207
رنکینگ کشوری:
17

معرفی دانشگاه:

این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در آمستردام، هلند است که در سال 1880 توسط گروهی از کالوینیست‌ها به رهبری آبراهام کویپر تأسیس شد که خواهان دانشگاهی مستقل از دولت و کلیسا بودند. این دانشگاه با سه دانشکده الهیات، حقوق و علوم انسانی شروع به کار کرد و بعدها به پزشکی، علوم، علوم اجتماعی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی و علوم رفتاری و حرکتی گسترش یافت. این نام در زبان هلندی به معنای “دانشگاه آزاد” است که به استقلال آن از دولت و کلیسا اشاره دارد. این دانشگاه دارای 29796 دانشجو، 2263 عضو هیأت علمی و 9 دانشکده است که برنامه های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهند. این دانشگاه همچنین به دلیل تحقیقات خود در مورد موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوایی، استعمار زدایی شهرت دارد. مهر رسمی دانشگاه، باکره ای را به تصویر می کشد که آزادانه در باغی زندگی می کند و به سمت خدا اشاره می کند. شعار دانشگاه این است: «کمک ما  نام خداوند است».

این دانشگاه در یک محوطه شهری فشرده در محله Buitenveldert جنوبی آمستردام، در مجاورت منطقه تجاری مدرن Zuidas واقع شده است. پردیس دارای امکانات زیادی مانند آزمایشگاه کامپیوتر، مراکز تناسب اندام، دفتر سبز و تعمیرگاه دوچرخه است. این دانشگاه با وسایل نقلیه عمومی، دوچرخه یا ماشین به راحتی قابل دسترسی است.

این دانشگاه به دلیل تحقیقات بین رشته ای و نوآورانه خود، به ویژه در مورد موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوا، استعمار زدایی و نقد فرهنگ سیاهان(black critique) شناخته شده است. این دانشگاه همچنین طیف گسترده ای از برنامه های تدریس شده به زبان انگلیسی را در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد که رشته های مختلف هنر، علوم، تجارت و پزشکی را پوشش می دهد. این دانشگاه دارای بدنه دانشجویی متنوع و بین المللی است که بیش از 5800 دانشجوی بین المللی از بیش از 100 کشور جهان دارد. این دانشگاه همچنین دارای یک زندگی فرهنگی و اجتماعی پر جنب و جوش است، با رویدادهایی مانند جشنواره نورهای VU، نمایش رادیویی زنده سه بعدی، نمایش فیلم پاریس در حال سوختن، و شب میکروفن باز. (Open mic night)


دانشکده ها:

علوم رفتاری و حرکتی:

این دانشکده دروس روانشناسی، آموزش و علوم حرکتی را ارائه می دهد. آنها همچنین یک برنامه کارشناسی ارشد جدید (EMPO) در آموزش ابتدایی را ارائه می دهند.

دندانپزشکی:

این دانشکده برنامه­هایی را ارائه می دهد که شامل دوره هایی در مورد بیماری­های دهان و دندان، درمان، مشاوره، تربیت و آموزش است.

علوم زمین و علوم زندگی:

این دانشکده برنامه های لیسانس در علوم زمین و زمین، اقتصاد و پایداری، و برنامه های کارشناسی ارشد در علوم زمین و هیدرولوژی ارائه می دهد.

دانشکده تجارت و اقتصاد:

دانشکده طیف گسترده ای از دوره های اقتصاد و مدیریت بازرگانی را برای برنامه های کارشناسی وکارشناسی ارشد اجرایی ارائه می دهد.

علوم انسانی:

این دانشکده مجموعه متنوعی از برنامه های کارشناسی ارشد را به زبان هلندی و همچنین به زبان انگلیسی ارائه می دهد. این برنامه ها آموزش عالی را در زمینه های مختلف دانش ارائه می دهند.

حقوق:

دانشکده آموزش و پژوهش را در چارچوب عملکرد اجتماعی و ارتباط حقوق ارائه می دهد. این شامل قراردادها در اقتصاد پلتفرم، روش جدید کار، بی عدالتی استعماری، مسئولیت پزشکی، الحاق خانواده، مشارکت مدنی، جرایم جنسی، و باج افزار است.

پزشکی و داروسازی:

این دانشکده آموزش و پژوهش را در علوم بهداشتی (پزشکی، داروسازی و علوم زیست پزشکی) ارائه می دهد.

مهندسی:

این دانشکده یک برنامه کارشناسی ارشد در مهندسی عمران ارائه می دهد که شامل دوره هایی در زمینه فناوری مصالح ساختمانی، مدل سازی، طراحی و ساخت سازه های باربر، ژئوتکنیک و مدیریت ساخت و ساز پروژه است.

زبان‌ها و علوم انسانی:

این دانشکده در زمینه‌های فلسفه، علوم اخلاقی، تاریخ، مطالعات هنر، باستان‌شناسی، زبان‌شناسی و مطالعات ادبی، و زبان‌شناسی کاربردی، آموزش و پژوهش ارائه می‌کند.

تربیت بدنی و فیزیوتراپی

برای اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه های این دانشگاه، با ما در ارتباط باشید.

دانشگاههای هلند

برای دیدن دانشگاهها کلیک کنید.

X