شهر:
بلونیا
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
94000
رنکینگ QS:
349
رنکینگ کشوری:
1

Bolognia University

شهر:
بلونیا
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
94000
رنکینگ QS:
349
رنکینگ کشوری:
1

معرفی دانشگاه:

دانشگاه بولونیا در شهر بولونیا در منطقه امیلیا رومانیا در شمال ایتالیا واقع شده است. این دانشگاه دارای چندین پردیس و شعبه در شهرهای دیگر و خارج از کشور است، مانند چزنا، فورلی، راونا، ریمینی، بوئنوس آیرس، نیویورک، بروکسل و شانگهای. این دانشگاه همچنین به دلیل میراث فرهنگی و نشانه های تاریخی و معماری خود مانند Archiginnasio، قدیمی ترین ساختمان دانشگاه در جهان شناخته شده است.

برخی از حقایق قابل توجه در مورد دانشگاه بولونیا عبارتند از:

  • این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه اروپا و یکی از قدیمی ترین و معروف ترین دانشگاه های جهان است. این انجمن در سال 1088 توسط انجمنی از دانش‌آموزان تأسیس شد که می‌خواستند نوع جدیدی از آموزش ایجاد کنند.
  • آن را زادگاه آموزش حقوقی مدرن غربی می دانند. دانشکده حقوق آن، معروف به Studium Bononiense، دانشجویانی را از سرتاسر اروپا جذب کرد که می‌خواستند در مورد قانون مدنی و قانون کانون بیاموزند. این دانشگاه همچنین نقش مهمی در شکل دادن به توسعه نهادها و مفاهیم سیاسی مانند دموکراسی، جمهوری خواهی، حقوق بشر و شهروندی ایفا کرد.
  • این دانشگاه فارغ التحصیلان مشهور متعددی را به وجود آورده است که سهم قابل توجهی در زمینه های مختلف دانش و جامعه داشته اند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از: لوئیجی گالوانی (فیزیکدان)، گوگلیلمو مارکونی (مخترع)، لئوناردو فیبوناچی (ریاضی‌دان)، نیکولاس کوپرنیک (اخترشناس)، دانته آلیگیری (شاعر)، گالیله گالیله (دانشمند)، جووردانو برونو (فیلسوف)، نیکولو ماکیاولی (پولیتوسیان) )، جوزپه مازینی (اصلاح طلب)، جوزپه وردی (آهنگساز)، اومبرتو اکو (نویسنده)، لورا باسی (فیزیکدان) و بتیسیا گوزادینی (اولین زنی که مدرک دانشگاهی گرفت).
  • این دانشگاه طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی را ارائه می دهد که شامل دانشکده های هنر، حقوق، پزشکی، فلسفه، علوم، مهندسی، اقتصاد، مدیریت، آموزش، الهیات، کشاورزی، دامپزشکی و غیره است. این دانشگاه تقریبا 200 گزینه در مقاطع مختلف را برای دانشجویانی که می خواهند علایق خود را دنبال کنند ارائه می دهد.
  • این دانشگاه در زمینه تحقیق و نوآوری با مراکز و مؤسسات تحقیقاتی متعددی در ارتباط است. این دانشگاه به دلیل مشارکت در پیشرفت‌های علمی همواره در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی رتبه بالایی دارد. برخی از نمونه‌ها عبارتند از: CUS Bologna (یک باشگاه ورزشی که در سطوح ملی و بین‌المللی رقابت می‌کند)، Alma Mater Studiorum Press (یک انتشاراتی که کتاب‌هایی در موضوعات مختلف مرتبط با آموزش عالی تولید می‌کند)، Collegio Superiore di Bologna (یک کالج شبانه روزی که بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌کند. برای دانشجویان با استعداد از سراسر جهان) و مدرسه مطالعات پیشرفته بولونیا (یک مدرسه تحصیلات تکمیلی که برنامه های بین رشته ای را برای حرفه ای ها ارائه می دهد)

دانشکده ها:

دانشگاه بولونیا دارای 11 دانشکده است که رشته های مختلف مانند کشاورزی و دامپزشکی، هنر، علوم انسانی و میراث فرهنگی، اقتصاد، مدیریت و آمار، مهندسی و معماری، زبان ها و ادبیات خارجی، ترجمه و ترجمه، حقوق، پزشکی، داروسازی را پوشش

می­دهد. ، بیوتکنولوژی و علوم ورزشی، علوم سیاسی، روانشناسی و آموزش و پرورش و علوم. برخی از دانشکده های قابل توجه عبارتند از:

دانشکده هنر:

این دانشکده برنامه هایی را در رشته های فیلولوژی کلاسیک (لاتین)، مطالعات ایتالیایی (زبان و ادبیات ایتالیایی)، زبان های مدرن (انگلیسی)، فلسفه (فلسفه)، مطالعات ارتباطات (روزنامه نگاری)، تاریخ (تاریخ)، تاریخ هنر (هنر) ارائه می دهد. تاریخ)، موسیقی (موسیقی شناسی)، تئاتر (مطالعات تئاتر)، مطالعات سینما (سینما) و غیره.

دانشکده حقوق:

این دانشکده برنامه هایی را در زمینه حقوق مدنی (حقوق)، حقوق شرعی (قانون متعارف)، حقوق بین الملل (روابط بین الملل)، حقوق بشر (مطالعات حقوق بشر)، حقوق اتحادیه اروپا (مطالعات اتحادیه اروپا) و غیره ارائه می دهد.

دانشکده پزشکی:

این دانشکده در رشته های علوم پایه پزشکی (زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی)، پزشکی بالینی (داخلی، جراحی، اطفال، زنان و زایمان)، علوم زیست پزشکی (مهندسی پزشکی، بیوانفورماتیک)، مدیریت علوم سلامت ( اقتصاد سلامت) .

دانشکده داروسازی:

این دانشکده برنامه هایی در زمینه مدیریت عمل داروسازی (مدیریت عمل داروسازی)، علوم دارویی (شیمی دارویی، فارماکولوژی)، بیوتکنولوژی کاربردی در مدیریت عمل داروسازی، بیوتکنولوژی کاربردی در علوم دارویی و غیره ارائه می دهد.

برای اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه های این دانشگاه، با ما در ارتباط باشید.

دانشگاههای ایتالیا

برای دیدن دانشگاهها کلیک کنید.

X