شهر:
آیندهوون
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
15000
رنکینگ QS:
124
رنکینگ کشوری:
7

Eindhoven university of Technology

شهر:
آیندهوون
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
15000
رنکینگ QS:
124
رنکینگ کشوری:
7

معرفی دانشگاه:

دانشگاه صنعتی آیندهوون در شهر آیندهوون، در استان برابانت شمالی، در جنوب هلند واقع شده است. از آمستردام، پایتخت این کشور، حدود 120 کیلومتر و تا روتردام، بزرگترین بندر اروپا، 80 کیلومتر فاصله دارد. آیندهوون یک شهر مدرن و صنعتی است که به دلیل شرکت‌های با تکنولوژی بالا مانند فیلیپس، ASML و NXP شناخته شده است. همچنین یک مرکز فرهنگی و خلاقانه با موزه ها، جشنواره ها و رویدادهای بسیاری است. دانشگاه صنعتی آیندهوون در مرکز شهر و نزدیک به ایستگاه اصلی راه آهن و فرودگاه واقع شده است. این پردیس 121 هکتار مساحت دارد و از ساختمان ها، امکانات و فضاهای سبز مختلف تشکیل شده است. برخی از نقاط دیدنی پردیس عبارتند از: Auditorium، MetaForum، Flux و Atlas.

تاریخچه دانشگاه صنعتی آیندهوون به سال 1956 باز می گردد، زمانی که توسط دولت هلند به عنوان Technische Hogeschool Eindhoven (THE) تاسیس شد. این دومین موسسه در نوع خود در هلند، پس از دانشگاه صنعتی دلفت بود. هدف THE ارائه آموزش و تحقیق در علوم و فناوری مهندسی، به ویژه در زمینه های مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی بود. اولین دانشجویان در سال 1957 ثبت نام کردند و اولین استادان در سال 1958 منصوب شدند. اولین رئیس دانشگاه THE، لوئیس ون در پل، فیزیکدان و ریاضیدان بود. اولین مراسم فارغ التحصیلی در سال 1962 برگزار شد و اولین مدرک دکترا در سال 1964 اعطا شد. در سال 1986، THE نام خود را به Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) تغییر داد تا وضعیت خود را به عنوان یک دانشگاه نشان دهد. از آن زمان، TU/e برنامه های دانشگاهی، حوزه های تحقیقاتی و همکاری های خود را در سطح ملی و بین المللی گسترش داده است. همچنین شهرت زیادی برای نوآوری و کارآفرینی ایجاد کرده است و بسیاری از شرکت‌های اسپین‌آف و استارت‌آپ‌ها را پرورش داده است. برخی از دستاوردهای قابل توجه TU/e عبارتند از توسعه یک خودروی کاملاً برقی فرمول دانشجویی، میزبانی رالف مکنباخ برنده مسابقه آواز یوروویژن جوان که مدرک دکترا را کسب کرده است، و عضویت در اتحاد دانشگاه‌های یوروتک، مشارکت استراتژیک دانشگاه‌های پیشرو  علم و فناوری در اروپا.  حدود 15 هزار دانشجو دراین دانشگاه مشغول تحصیل در مقاطع مختلف هستند.


دانشکده ها:

فیزیک کاربردی و آموزش علوم:

کارشناسی ریاضیات کاربردی، کارشناسی فیزیک کاربردی، کارشناسی ارشد فیزیک کاربردی، کارشناسی ارشد آموزش علوم و ارتباطات.

طراحی صنعتی:

لیسانس طراحی صنعتی، کارشناسی ارشد طراحی صنعتی، کارشناسی ارشد تعامل کاربر و سیستم

مهندسی برق:

لیسانس مهندسی برق، کارشناسی ارشد مهندسی برق، کارشناسی ارشد فناوری خودرو، کارشناسی ارشد سیستم ها و کنترل.

مهندسی زیست پزشکی:

لیسانس مهندسی زیست پزشکی، لیسانس علوم و فناوری پزشکی، کارشناسی ارشد مهندسی زیست پزشکی، کارشناسی ارشد پزشکی و فناوری احیا کننده.

محیط ساخت وساز:

کارشناسی معماری، شهرسازی و علوم ساختمان، کارشناسی ارشد معماری، ساختمان و برنامه ریزی، کارشناسی ارشد مدیریت و مهندسی ساخت و ساز، کارشناسی ارشد سیستم های شهری و املاک.

مهندسی صنایع و علوم نوآوری:

لیسانس مهندسی صنایع، لیسانس روانشناسی و فناوری، کارشناسی ارشد مدیریت نوآوری، کارشناسی ارشد مدیریت عملیات و لجستیک.

مهندسی مکانیک:

لیسانس مهندسی مکانیک، کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، کارشناسی ارشد فناوری انرژی پایدار، کارشناسی ارشد مهندسی سیستم ها.

ریاضیات و علوم کامپیوتر:

لیسانس علوم و مهندسی کامپیوتر، لیسانس علوم داده، کارشناسی ارشد علوم و مهندسی کامپیوتر، کارشناسی ارشد علوم داده در مهندسی

مهندسی شیمی و شیمی:

لیسانس مهندسی شیمی و شیمی، کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، کارشناسی ارشد سیستم های مولکولی و شیمی مواد.

برای اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه های این دانشگاه، با ما در ارتباط باشید.

دانشگاههای هلند

برای دیدن دانشگاهها کلیک کنید.

X