شهر:
روتردام
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
29000
رنکینگ QS:
172
رنکینگ کشوری:
15

Erasmus University Rotterdam

شهر:
روتردام
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
29000
رنکینگ QS:
172
رنکینگ کشوری:
15

معرفی دانشگاه:

دانشگاه اراسموس روتردام یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در هلند است که به افتخار انسان‌شناس و الهی‌دان قرن پانزدهمی، دزیدریوس اراسموس نام‌گذاری شده است. این دانشکده در سال 1913 به عنوان دانشکده بازرگانی هلند تأسیس شد و بعداً در سال 1937 به دانشکده اقتصاد هلند تبدیل شد. در سال 1973 با دانشکده پزشکی روتردام که در سال 1966 تأسیس شد ادغام شد و نام فعلی خود را به خود اختصاص داد.

این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و برنامه های اجرایی را در رشته های مختلف مانند اقتصاد، تجارت، حقوق، علوم اجتماعی، فلسفه، تاریخ، هنر و سلامت ارائه می دهد. این به دلیل تحقیقات و آموزش با کیفیت بالا و جهت گیری بین المللی خود شناخته شده است. این موسسه دارای چندین موسسه وابسته است، مانند Erasmus MC که یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز پزشکی دانشگاهی در هلند است، و دانشکده مدیریت روتردام، که یک مدرسه تجاری با رتبه برتر در اروپا است.

این دانشگاه در شهر پویا و متنوع روتردام قرار دارد که دومین شهر بزرگ و بندر اصلی هلند است. این شهر با بسیاری از موزه ها، جشنواره ها، رستوران ها و جاذبه های دیدنی، صحنه فرهنگی و اجتماعی پر جنب و جوشی را ارائه می دهد. محوطه دانشگاه مدرن و سرسبز است و امکانات و خدمات پیشرفته ای برای دانشجویان و کارکنان دارد. این دانشگاه همچنین دارای یک پردیس شعبه در لاهه، پایتخت سیاسی هلند است.

نکته ویژه در مورد دانشگاه اراسموس روتردام تاکید زیادی بر پایداری و  اهمیت مسئولیت اجتماعی است. هدف این دانشگاه کمک به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل از طریق تحقیقات، آموزش و اقدامات متنوع در این زمینه است. این دانشگاه از ابتکارات و برنامه¬های خلاقانه در پیشبرد اهداف در زمینه افزایش مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار حمایت میکند.


دانشکده ها:

دانشکده اقتصاد :

اقتصاد، مالی، مدیریت و سیاست عمومی ارائه می دهد. همچنین در زمینه های مختلف اقتصاد و رشته های مرتبط به تحقیق می پردازد.

دانشکده حقوق:

این دانشکده برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حقوق و همچنین مدارک مشترک با سایر دانشکده ها را ارائه می دهد. همچنین در زمینه های مختلف حقوق و نظریه حقوقی تحقیق می کند.

دانشکده تاریخ، فرهنگ و ارتباطات:

تاریخ، مطالعات فرهنگ، مطالعات ارتباطات و مطالعات رسانه ارائه می دهد. همچنین تحقیقاتی را در جنبه های مختلف تاریخ، فرهنگ و ارتباطات انجام می دهد.

مدرسه سیاست و مدیریت سلامت:

سیاست گذاری و مدیریت سلامت ارائه می دهد. همچنین تحقیقاتی را در موضوعات مختلف مرتبط با سیستم های سلامت، اقتصاد سلامت و سیاست سلامت انجام می دهد.

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری:

جامعه شناسی، روانشناسی، علوم سیاسی و مردم شناسی ارائه می دهد. همچنین در زمینه های مختلف علوم اجتماعی تحقیقاتی انجام می دهد.

کالج دانشگاه:

این کالج دانشگاهی است که آموزش عالی را برای متخصصانی که می خواهند مهارت های خود را افزایش دهند یا حرفه خود را تغییر دهند ارائه می دهد. دوره های کوتاه مدت (Diplomas) یا دوره های طولانی (Master) را در رشته های مختلف ارائه می دهد.

دانشکده فلسفه اراسموس:

فلسفه ارائه می دهد. همچنین در زمینه های مختلف فلسفه به تحقیق می پردازد.

موسسه بین المللی مطالعات اجتماعی:

روابط بین الملل ارائه می دهد. همچنین در مورد مسائل جهانی مانند امنیت، همکاری توسعه و حقوق بشر تحقیق می کند

برای اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه های این دانشگاه، با ما در ارتباط باشید.

دانشگاههای هلند

برای دیدن دانشگاهها کلیک کنید.

X