شهر:
فلورانس
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
15000
رنکینگ QS:
358
رنکینگ کشوری:
8

Florence University

شهر:
فلورانس
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
15000
رنکینگ QS:
358
رنکینگ کشوری:
8

معرفی دانشگاه:

دانشگاه فلورانس دارای تاریخ طولانی و غنی است که به قرن چهاردهم باز می گردد. این دانشگاه توسط جمهوری فلورانس به نام Studium Generale تأسیس شد که دوره هایی را در زمینه حقوق مدنی و شرعی، ادبیات، پزشکی و الهیات ارائه
می­کرد. استودیوم در سال 1349 توسط پاپ کلمنت ششم به رسمیت شناخته شد و در سال 1364 به دانشگاه امپراتوری تبدیل شد. اما به دلیل تغییرات سیاسی چندین بار بین فلورانس و پیزا منتقل شد. دانشگاه مدرن در سال 1859 توسط گروهی از مؤسسات که با هم ادغام شدند تأسیس شد. در سال 1923 توسط پارلمان ایتالیا به طور رسمی دانشگاه نامگذاری شد.

دانشگاه فلورانس فارغ التحصیلان برجسته زیادی را ایجاد کرده است که در زمینه های مختلف دانش و فرهنگ مشارکت داشته اند. بعضی از آنها … هستند:

میکل آنژ: او مجسمه ساز، نقاش، معمار و شاعری بود که یکی از بزرگترین هنرمندان رنسانس به شمار می رود. او شاهکارهایی مانند مجسمه داوود، سقف کلیسای سیستین و گنبد کلیسای سنت پیتر را خلق کرد.

نیکولو ماکیاولی: او یک دیپلمات، فیلسوف، مورخ و نویسنده بود که به عنوان یکی از پایه گذاران علوم سیاسی مدرن شناخته می شود. او شاهزاده را نوشت که رساله ای در مورد دولت و قدرت بود که بر بسیاری از حاکمان و رهبران تأثیر گذاشت.

دوناتلا ورساچه: او یک طراح مد، تاجر، اجتماعی و مدل است که خواهر جیانی ورساچه، بنیانگذار ورساچه است. او در پروژه های مختلفی در زمینه طراحی مد، مجموعه هنری، بشردوستانه و رسانه شرکت داشته است.

ماتئو رنتزی: او سیاستمداری است که از سال 2014 تا 2016 نخست وزیر ایتالیا بود. او از سال 2018 سناتور فلورانس بود. او تا سال 2017 رهبری حزب دموکرات را بر عهده داشت که پس از از دست دادن رای اعتماد استعفا داد.


دانشکده ها:

دانشکده اقتصاد:

این دانشکده برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته های اقتصاد، مدیریت، مالی، حسابداری، آمار و روابط بین الملل ارائه می دهد. همچنین دارای مرکز تحقیقات علوم اقتصادی و اجتماعی است.

دانشکده حقوق:

این دانشکده برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته های حقوق، علوم سیاسی، مدیریت دولتی، حقوق بشر و حقوق بین الملل ارائه می دهد. همچنین دارای مرکز تحقیقات حقوق و علوم سیاسی است.

دانشکده مهندسی:

این دانشکده برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته های مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست، مهندسی صنایع، مهندسی اطلاعات، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی زیست پزشکی و علوم کامپیوتر ارائه می دهد. همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی برای مهندسی است.

دانشکده ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی:

این دانشکده برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته های ریاضی، فیزیک، نجوم، شیمی، زیست شناسی، زمین شناسی، اکولوژی، علوم محیطی، آمار و علوم کامپیوتر ارائه می دهد. همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی علوم طبیعی است.

دانشکده معماری:

این دانشکده برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری معماری را ارائه می دهد. مرکز تحقیقات معماری نیز دارد.

برای اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه های این دانشگاه، با ما در ارتباط باشید.

دانشگاههای ایتالیا

برای دیدن دانشگاهها کلیک کنید.

X