Norwegian University of Life Sciences
شهر:
اوس
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
5200
رنکینگ QS:
1200
رنکینگ کشوری:
5

Norwegian University of Life Sciences

شهر:
اوس
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
5200
رنکینگ QS:
1200
رنکینگ کشوری:
5

معرفی دانشگاه:

دانشگاه نروژی علوم زیستی (NMBU) یک دانشگاه دولتی واقع در Ås (اُوس)، نروژ است. این یکی از دانشگاه های پیشرو در اروپا است که در زمینه های علوم زیستی، علوم زیست محیطی و توسعه پایدار تخصص دارد. این کالج در سال 1859 به عنوان کالج تحصیلات تکمیلی کشاورزی نروژ تأسیس شد و در سال 2005 عنوان دانشگاه را دریافت کرد. این دانشگاه سابقه ای بیش از 150 سال دارد و دومین موسسه آموزش عالی در نروژ پس از دانشگاه اسلو است. حدود 5200 دانشجو دارد و طیف گسترده¬ای از برنامه های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. برخی از زمینه های تحقیقاتی در NMBU شامل آبزی پروری، دامداری و کشاورزی، آگرواکولوژی، علوم دامی، علوم گیاهی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، منظر و جامعه، ریاضیات، طبیعت و علم، فناوری، مهندسی و معماری است. NMBU همچنین به دلیل همکاری های بین المللی و ماموریت خود برای کمک به رفاه کره زمین شناخته شده است.

NMBU دارای دو پردیس است: یکی در Ås، یکی در شهرستان آکرشوس، در نزدیکی اسلو، و دیگری در Adamstuen، منطقه ای در شهر اسلو. محوطه دانشگاه Ås مساحتی بالغ بر 1000 هکتار را در بر می گیرد و امکاناتی برای تحقیق، آموزش و یادگیری دارد. پردیس Adamstuen در نزدیکی فرودگاه بین المللی اسلو (Gardermoen) قرار دارد و دارای آزمایشگاه ها و کلاس های درس مدرن است.


دانشکده ها:

دانشکده علوم زیستی:

این دانشکده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف علوم زیستی مانند علوم زیستی، شیمی، بیوتکنولوژی و علوم غذایی ارائه می دهد.

دانشکده شیمی، بیوتکنولوژی و علوم غذایی:

این دانشکده بر تولید و استفاده از مواد غذایی، مواد شیمیایی و انرژی از منابع تجدید پذیر متمرکز است. همچنین تحقیقاتی را در مورد موضوعاتی مانند ایمنی مواد غذایی، تغذیه، بهداشت و محیط زیست انجام می دهد.

دانشکده علوم محیطی و مدیریت منابع طبیعی:

این دانشکده به بررسی تعاملات بین انسان و طبیعت و نحوه مدیریت پایدار منابع طبیعی می پردازد. همچنین برنامه هایی در مهندسی محیط زیست، اقتصاد و سیاست محیطی، حقوق و مدیریت محیط زیست، علوم و فناوری محیط زیست ارائه می دهد.

دانشکده چشم انداز و جامعه:

این دانشکده جنبه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مناظر را بررسی می کند. همچنین آموزش معماری منظر، برنامه ریزی شهری، مدیریت گردشگری و توسعه روستایی را ارائه می دهد.

دانشکده اقتصاد و بازرگانی: این مدرسه برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته های اقتصاد، مدیریت بازرگانی، مالی و حسابداری ارائه می دهد. همچنین تحقیقاتی را در مورد موضوعاتی مانند نوآوری، کارآفرینی، پایداری و رقابت انجام می دهد.

دانشکده علم و صنعت:

این دانشکده طیف وسیعی از رشته های مرتبط با علم و فناوری را پوشش می دهد. این برنامه برنامه هایی را در ریاضیات، فیزیک، شیمی، علوم کامپیوتر، فیزیک مهندسی، شیمی مهندسی، زیست شناسی مهندسی و بیوتکنولوژی ارائه می دهد.

دانشکده دامپزشکی:

این دانشکده تنها دانشکده ای در نروژ است که آموزش دامپزشکی را ارائه می دهد. برنامه های کارشناسی در دامپزشکی (جراحی دامپزشکی)، دامپزشکی (پرستاری دامپزشکی) و دامپزشکی (بهداشت عمومی دامپزشکی) ارائه می دهد. همچنین تحقیقاتی در مورد بهداشت، رفاه و تولید حیوانات انجام می دهد.

برای اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه های این دانشگاه، با ما در ارتباط باشید.

دانشگاههای نروژ

برای دیدن دانشگاهها کلیک کنید.

X