دانشگاه برگن University of Bergen
شهر:
برگن
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
19000
رنکینگ QS:
281
رنکینگ کشوری:
2

University of Bergen

شهر:
برگن
تعداد دانشجویان بین‌المللی:
19000
رنکینگ QS:
281
رنکینگ کشوری:
2

معرفی دانشگاه:

دانشگاه برگن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در برگن، نروژ است. این دانشگاه در سال 1946 تاسیس شد و بیش از 4000 کارمند و 19000 دانشجو دارد. این یکی از دانشگاه های پیشرو در نروژ و یک دانشگاه تحقیقاتی بین المللی مشهور است. این رشته طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های مختلف از جمله علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، پزشکی، حقوق و هنرهای زیبا ارائه می دهد. همچنین یک رهبر جهانی در تحقیقات قطب شمال و پایداری است. برخی از فارغ التحصیلان برجسته آن عبارتند از Kjell Knutsen برنده جایزه نوبل، نویسنده Jo Nesbø و سیاستمدار

Erna Solberg.

این دانشگاه یکی از چهار نروژ است که دارای دانشکده¬ها و برنامه¬هایی در تمام رشته های یک دانشگاه کلاسیک، از جمله پزشکی و حقوق است.

دانشگاه برگن یکی از پیشرو¬های جهانی در تحقیقات و پایداری قطب شمال است که تمرکز زیادی بر تغییرات آب و هوا، تنوع زیستی و انرژی دارد.

این مکان منحصر به فرد در قلب برگن، دومین شهر بزرگ نروژ است که یک محیط فرهنگی و طبیعی غنی را برای دانشجویان ارائه می دهد.


دانشکده ها:

دانشکده هنرهای زیبا، موسیقی و طراحی:

این دانشکده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته هنرهای زیبا، موسیقی و طراحی ارائه می دهد. همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی برای هنر و طراحی معاصر است.

دانشکده علوم انسانی:

این دانشکده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های فلسفه، مطالعات زبان، تاریخ، مطالعات فرهنگی، مطالعات زیبایی شناسی و ادبی ارائه می دهد. همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی برای مطالعات فرهنگی است.

دانشکده حقوق:

این دانشکده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته حقوق ارائه می دهد. همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی برای نظریه و فلسفه حقوق است.

دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی:

این دانشکده برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، علوم زمین و علوم محیطی ارائه می دهد. همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی برای تغییرات آب و هوا است.

دانشکده پزشکی:

این دانشکده برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته پزشکی و پیراپزشکی ارائه می دهد. همچنین دارای مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی است.

دانشکده روانشناسی:

این دانشکده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته روانشناسی ارائه می دهد. همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی برای علوم اعصاب شناختی است.

دانشکده علوم اجتماعی:

این دانشکده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های اقتصاد، علوم سیاسی، جامعه شناسی و روابط بین الملل ارائه می دهد. همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی برای توسعه بین المللی است

برای اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه های این دانشگاه، با ما در ارتباط باشید.

دانشگاههای نروژ

برای دیدن دانشگاهها کلیک کنید.

X